info@celikvincercis.com
+90 532 768 35 13

Mobil Vinç Kiralama

Çelik Vinç

Vinç ihtiyacı olan her yerde Çelik Vinç var.


Mobil Vinç Kiralama Hizmeti

Erciş Çelik VinçTeleskopik Vinç Nedir?

İş sektörünün her alanında ne olursa olsun değişik türden makineler kullanılmaktadır. İş makineleri içinde en mühim olanları ise vinçlerdir. Zira vinçler, bir ekip yükleri bir yerden başka bir yere kaldırma, yükleyip ve boşaltma şeklinde işlerde kullanılmaktadır. Vinçler, tersanelerde kullanıldığı şeklinde inşaat projelerinde hatta kamu alanında birçok hizmette yer edinen iş makinalarındandır. Teleskopik vinç, daha oldukca zemine gömülmüş herhangi bir makinenin çıkartılabilmesinde kullanılabildiği şeklinde öteki vinçlerin yapmış olduğu bir ekip ağır yüklerin kaldırılmasında da kullanılabilmektedir. Hatta extra destek olabilecek ayakların kullanılması ile daha çok yükleri de kaldırabilmektedirler.

Vinçler, oldukca ağır olabilen yüklerin yerinden kaldırılıp başka bir yere kolaylıkla taşınabilmesinde kullanılabilecek en uygun iş makinesidir. Teleskopik vinçlerin 360 aşama kendi çevresinde dönüş yapabilen çeşitleri olsa da 180 aşama dönebilen teleskopik vinçler en oldukca tercih edilenleridir. Bu vinçler daha oldukca bir kamyonun arkasına monte edilerek bir yerden bir yere taşınması sağlanabilmektedir. Bu kolaylığı sebebiyle de tercih edilmektedir.

Vinçlerin keşfedilmesi oldukca eski dönemlere dayanmaktadır. Eskiden teknoloji gelişmediğinden insan gücü ile her şey yapılıyordu. Fakat bir liman yada gemiye ağır bir yükün insan gücü ile taşınması hem zor hem de verimli olmayacağından gereksinimler dolayısıyla zaman içinde hızla gelişen teknolojinin de gelişmesi ile günümüzdeki iş makineleri üretilmiş ve çeşitlendirilmiştir.

Vinçlerin oldukca fazla çeşidi bulunmaktadır. Fakat hepsinin ortak özelliği ise hepsinin yatay yada dikey olarak kurulabilirler. Teleskopik vinçlerin öteki vinçlere bakılırsa bir farkı ise daha çok yükselebilme olanağının olmasıdır. Vinçleri gruplandırmak gerekirse; hareket yetenekli olanlar, kaldırma yetenekli olanlar ve kumanda ile çalışanlardır. Teleskopik vinçler, kaldırma yetenekli olan vinçler grubunda yer verilmiştir. Kaldırma kabiliyetine haiz olan bu teleskopik vinçler, hem dikey hem de yatay hareket edebilmektedirler. Bu özelliği yardımıyla en ağır yükleri bile kaldırabilmek özelliğine haiz olabilmektedirler. Kiralık teleskopik vinç olabileceği şeklinde satılık teleskopik vinçlerde bulunmaktadır. Kiralık teleskopik vinç için, saatlik, günlük yada haftalık şeklinde kısa vadeli kiralamalar yapılabileceği şeklinde senelik yada bir yıldan daha çok süreli olarak uzun vadeli kiralamalar da yapılabilmektedir.

Kiralık vinç ürünlerimiz, lüzumlu muayene ve denetimleri yapılmış TSE standartlarına uygun olarak çalışan ürünlerdir. Ek olarak iş güvenliği ve iş sağlığı bakımından oldukça kuvvetli bir fren sistemine haizdir. Kiralık vinç çeşitlerinde, fena hava koşullarından etkilenmemesi için kendi kendini otomatikman yağlayabilen bir sistemi de bulunmaktadır. İş yaşamının nerede ise her alanında makinelere gerekseme duyulmaktadır ve yük taşımada vinçler oldukca mühim bir konuma haizdir. Bu kadar mühim bir yere haiz olan bu makinelerin de güvenliğin sağlanması da bizim için her şeyden önceliklidir. Bundan dolayı vinçlerin tüm bakım ve kontrolleri en iyi şekilde yapılmaktadır.

Teleskopik vinçlerin avantajları ve dezavantajları

Teleskopik vinçler, öteki vinçlere bakılırsa değişik aparatlar da kullanabilme özelliğine haiz olduğundan iş makineleri daha rahat çekebilmektedirler. Bu vinçler çalışırken herhangi bir halde geçtikleri bölgeleri bozmazlar. Yapısı bakımından her ne kadar büyük olsalar bile bir yerden bir yere giderken herhangi bir güçlük yaşamazlar ve en kısa sürede de istedikleri yere ulaşabilmektedirler. Hareket ederken herhangi bir çekiciye gerekseme duymazlar. Kiralık teleskopik vinç boyutları 10 ile 40 metre içinde bir uzunluğa haiz olup, taşıma kapasiteleri ise 10 ile 60 ton içinde değişmektedir. Kiralık teleskopik vinç çeşitlerinde bulunan pinyon dişleri vasıtasıyla kolaylıkla dönebilme hareketleri yapabilmektedirler. Bu avantajlarının yanında bir ekip dezavantajları da bulunmaktadır.

Öteki vinçlere bakılırsa daha kolaylık elde eden bir iş makinesi olduğundan maliyet bakımından da daha yüksek maliyetlidir. Ek olarak bir kamyonetin çalışabileceği kadar büyüklükteki alanlarda bir tek çalıştırılabilirler. Her ne kadar en ağır işlerde bile üstesinden gelebiliyor olsa da, sürekli olarak ağır işlerde kullanılması makinenin ömrü açısından uygun olmamaktadır. Teleskopik vinçler kamyon emek verme sahasına hitap eder ve yumuşak zeminlere uygun değildir. Bununla beraber bir işte devamlı olarak çalıştırmak pek uygun olmayabilir. Sıfır bir vinç satın alınması daha yüksek maliyetlere yol açacağından kiralık vinç maliyetiniz açısından daha avantajlı olacaktır.

Sizler için sunduğumuz kaliteli kiralık teleskopik vinç modellerimizden memnun kalacağınızdan eminiz. Kiralık vinç için firmamızın yazışma adresinden bizlere daima ulaşabilir, ürünler sayfasından vinç çeşitlerimize bakabilirsiniz.

İnsanlar, ağır yükler için en iyi çözümleri tercih etmektedir. Günümüzde ağır yüklerin taşınmasında vinçler en iyi tercihtir. Ergonomik, etkili ve kolay çözüm için üretilen bu araçlar, sanayileşmenin oldukca hızlandığı devletimizde büyük kolaylık elde etmiştir.

Gemilere yüklenen tonlarca ağırlığındaki yükler, inşaat dünyasında yüzlerce ton ağırlığındaki bloklar, köprü yapımında yüzlerce ton ağırlığındaki beton parçaları, büyük fabrikalarda kullanılan oldukca ağır makineler, hurda dünyasında nakledilen metal yığınlar ve öteki sektörlerde taşınan oldukca ağır yük seçenekleri, mobil vinç hizmetleri seçeneklerimizle, oldukca daha kolay bir halde taşınmaktadır. Yük taşımanın yanı sıra, elektrik onarım işleri, klima motor montajı, tabela montajı, dış cephe boya ve sıvı işleri, çatı tamiri ve dış cephe temizlik işleri, sepetli vinç ile gerçekleştirilmektedir.

Yüklerin, ağırlıkların ve benzeri unsurların taşınmasının yanı sıra, çalışılması sorun teşkil eden yüksek noktalarda, kolay emek verme seçenekleri, sepetli vinç araçlarıyla ergonomik bir halde gerçekleşmektedir. İnsan için sorun teşkil eden tüm taşıma problemleri, hizmette kaliteli ve etkili çözüm teknikleriyle anında gerçekleşmektedir.

İstediğiniz Tüm Seçenekler Sizleri Bekliyor

Mobil vinç kiralama seçenekleri de öteki seçeneklere bakılırsa farklılık arz etmektedir. Durağan(durgun) vinçler oldukları yerde çalışmasına karşın, mobil vinçler isteğe bakılırsa yük taşıma işlemi yapmaktadır. İstenilen yerden ağır yükleri alan bu araçlar, istenilen noktaya kolaylıkla yükleri bırakmaktadır. Mevzusunda deneyimli eleman kategorisiyle, mobil vinç hizmetlerinde istediğiniz kati çözümü bizimle elde edebilirsiniz.

Mobil özelliklere haiz araçların yanı sıra, kırsal kesimde kolay emek verme imkanı sunan paletli seçenekler de emek verme kategorimizde yer verilmiştir. Makaslı manlift, devasa yükseklikte noktalara taşıma işlemi meydana getiren platform özelliğine haiz modeller, hizmet kriterlerimizin içinde yer verilmiştir. Teknik özellikleriyle birinci derslik kullanım özelliklerine haiz olan bu araçlar, bakım ve onarım kategorisinde, tertipli bakım isteyen araçlardır.

Raylı olan monaray seçenekler, ağır sanayinin yapınak içi üretimini oldukca kolay hale getirmektedir. Et üretim hizmetleri kategorisinde de raylı sistemler büyük kolaylık elde etmiştir. Bu gün tüm kesimhaneler, en iyi raylı sistemleri tercih etmektedir. Büyük baş hayvan kesim işlemini oldukca kolay hale getiren monaray vinç seçenekleri, bu sektörün hızlanmasında etkili rol oynamıştır. İmalat, yapınak ve metal endüstri kategorisinde, ustalaşmış monaray vinç hizmetleri için de bizi arayabilirsiniz.

Vinç sorunlarını en iyi şekilde çözmeye devam eden ekiplerimizle, işleriniz yolunda gidecektir. Metal ve demir sanayisi kategorisinde, tonlarca ağırlığındaki taşınması mümkün olmayan tüm malzemeleri, kolaylıkla naklediyoruz. Raylı sistemle, imalat işlerinizde istediğiniz seri çözüm yöntemlerini sizler için hazırlıyoruz. Güvenli ve ergonomik özellikleriyle çözüm üreten firmamızla, işleriniz yolunda gidecektir.


Hız

Aldığımız işleri en hızlı şekilde teslim ederiz.Güven

Müşteri ile aramızdaki güven işimizin temelidir.Zaman

Zamanın sizin için öneminin farkındayızMobil Vinç Kiralama

Erciş Vinç Kiralama


Not sure how much would it cost you?

Use our calculator to find out!


Çelik Vinç Erciş

 

Doğru ekipman ve tecrübeli ekip ile birlikte vinç Kiralama hizmetlerimiz ve yol yardım hizmetlerimizde kusursuz bir hizmet sunma anlayışına sahibiz.

Blog

Bize Ulaşın

  • Adres: Adres: Van Ağrı Karayolu, Yıldırım Usta Kavşağı, Zenginler Petrol Karşısı, Opet Çelik Petrol Yanı, ÇELİK VİNÇ
  • Telefon: +90 532 768 35 13
    +90 538 729 54 54
  • Mail: info@celikvincercis.com